23, Umut Bursu kapsamında depremden etkilenen ve eğitimine devam eden 100 üniversite öğrencisine tüm yıl aylık 1500 TL destek sağlıyor.

 

23 olarak gençlere umut olmak ana hedefimiz. Yaşanan zorlu günlerin ardından depremlerden etkilenen illerde yaşayan üniversite öğrencilerine de bir nebze olsun umut olmayı istiyoruz.

 

100 öğrenciye 1 yıl boyunca verilecek bu bursun; ilk 23’ü, 23 tarafından karşılanacak. Başvuruları bekliyoruz.

Başvuru Formu

Umut Bursu

Başvuru süreci tamamlanmıştır. İlginiz için teşekkür ederiz.

SSS

Zirve 23 ne zaman, nerede ve hangi sıklıkta gerçekleşiyor?

Zirve 23 her sene tekrarlanıyor. Bu sene 15 Ekim 2022’de Volkswagen Arena’da gerçekleştirildi.

Zirve 23 sonrasındaki süreç nasıl ilerliyor?

Zirve 23’e gelen katılımcılarımızdan, 23 serüvenine dahil olacakları belirlemek için çeşitli aşamalar belirliyoruz. Bu aşamaları katılımcılarımızın mail adresleri üzerinden takip etmesi ve belirlenen tarihlere uyarak iletilen görevleri yerine getirmesi gerekiyor. En son aşamayı geçerek seçilen kişiler 23’lü olarak 2 yıllık bir sürecin içerisine dahil oluyorlar.

23 serüvenine seçilenleri neler bekliyor?

23 serüveni oldukça sürprizli! Ancak Akademi 23, Atölye 23 ve Proje 23 gibi pek çok aktivitemizin içerisine dahil olarak kendilerini geliştirebilecekleri ve keşfedebilecekleri bir alan bulduklarını söyleyebiliriz.

Akademi 23 nedir?

Akademi 23, 23’lülerin farklı şirketleri yakından tanıyarak iş akışlarını öğrendikleri bir süreç. Her Akademi 23’te farklı bir şirket fiziksel olarak geziliyor, iş akışlarına dair çevrimiçi ve fiziksel eğitimler alınılıyor, işlerinin gerçekleştiği alanlarda Saha 23 düzenleniyor ve 23’lülerin soruları cevaplanıyor. Ayrıca her akademide 23’lülere şirket tarafından hazırlanmış bir test çalışma veriliyor ve bu çalışma kapsamında 23’lüler takım olarak verilen soruna yenilikçi çözümler getirmeye çalışıyorlar. Daha sonra da bu çözümü, şirketin yetkili kişilerine sunarak geribildirim alıyorlar.

Atölye 23 nedir?

Atölye 23, 23’lülerin 9 farklı tema çerçevesinde toplanarak hem fiziksel hem de zihinsel ve duygusal olarak aktif oldukları bir süreç. Atölyelerde, 23’lüler öncelikle o ayın temasına dair fiziksel bir deneyim yaşıyorlar. Ardından o temanın deneyimlendiği paylaşım çemberinin içerisinde kişisel gelişim yolculuklarına alan açıyorlar. Çember içerisinde tema ile ilişkili özel olarak tasarlanmış aktiviteler, egzersizler ve katılımcıların kendilerini özgürce ifade edip farklı bakış açılarıyla buluştuğu tartışmalar yer alıyor.

Kamp 23 nedir?

Kamp 23, 23’lülerin serüvene dahil olmadan önceki son duraklarıdır. Bu aşamada 23’lü olmaya aday katılımcılar; bolca fikir üretiyor, tartışıyor, ekip oluyor ve düşüncelerini sunuyor. Kampın sonunda seçilen 23’lüler kısa süre içerisinde duyuruluyor. Yani Kamp 23 günü, katılımcılarımıza pek çok 23 temasını yaşatıyor diyebiliriz.

23 Serüveni ücretsiz mi?

Evet, 23 süreci ücretsizdir.

Kimler 23’e başvurabilir?

Üniversite öğrencisi gençler 23’e başvurabilir.

Kime ‘’23’lü’’ denir?

23’lü olmak, bize göre bir programa seçilmekten çok daha fazlası. Zira 23’lüleri bir araya getiren, aslında bir ideal birliği. Düşünceleri, yolları ve metotları bambaşka olsa da kendilerine ve çevrelerine karşı duyarlı ve sosyal etki odaklı yaklaşan bireyler 23’lü olmaya adaydır.

23 sürecine çevrimiçi katılım sağlanabilir mi?

Maalesef pek mümkün değil. 23 serüveni fiziksel deneyim odaklı bir ilerleme gösteriyor. Çevrimiçi eğitimlerimiz olsa da faaliyetlerimizin büyük çoğunluğu fiziksel katılım gerektiriyor.

İletişim

Fikir ve önerilerini dilediğin zaman bizimle paylaşabilirsin:
23, 23 Yetenek Derneği’ne bağlı bir platformdur.