Sosyal Girişim Gelişim Projeleri

NEDİR?

 

2023 gönüllülerin toplumsal fayda gözeterek, sosyal bir girişim geliştirip, hedef kitlelerinin üzerinde sosyal etki oluşturmasını sağlamaları adına uygulanacak gelişim programıdır.

AMAÇ

 

Gönüllülerimiz üzerinde üreticilik ve fayda sağlayıcılık kültürü oluşturmak adına proje geliştirmelerini sağlamak.

HEDEF

 

23 Gönüllülerinden ortaya çıkan sosyal girişimler ile sürdürülebilir sosyal etki oluşturan Start Up’ların çıkmasını sağlamak.

Program

Eğitmenler ve Mentorlar

Merih O. Çalışkan

Safilo Group
CFO

H. Sefa Zabunoğlu

EvimEvindir ve Weonsoft
Kurucusu

Özgür Olgun

İnovasyon Katalizörü
Makers Consulting

Bahadır Kaya

DefineX
Teknoloji Danışmanı

Gayenur Karataş

İTÜ Çekirdek
Expert

Rıdvan Ağaç

Teknopark İstanbul
Ekosistem&Paydaş İlişkileri

Aykut Ulgar

İstanbul Havalimanı
Girişimcilik Programı Sorumlusu

Girişimler

2022 Girişimleri

Öğrenme motivasyonu yüksek olan lise öğrencilerini üniversite hayatına ve geleceğe hazır bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlayan, çağın gereksinimleri ve benlikleri hakkında farkındalık kazanmalarını hedefleyen bir sosyal girişimdir.

Peers, tüm üniversite öğrencilerinin akran öğrenmesi modeli ile sosyal, teknik ve kültürel alanda ücretsiz eğitimler alabilecekleri bir sosyal girişimdir.

WeAreOne; toplumun farklı kesimlerinin engeller olmadan bir arada sosyalleşebileceğine, öğrenebileceğine ve bunu yaparken üretebileceğine inanan ve uzun vadeli sosyal fayda yaratma vizyonunu bu fikirle temellendiren bir girişimdir.

2023 Girişimleri

Bireylerin bireysel veya grup terapileri alabilecekleri online/offline platform geliştirilerek, hayata olan motivasyonlarını arttırırken destek olma amacı güder.

Learnception, bireylerin öğrenme yolculuklarını daha verimli, ilginç ve keyifli hale getirmek için tasarlanmış bir platformdur.

Bireylerin parayı yalnızca nasıl yöneteceği değil, aynı zamanda niçin yöneteceği konusunda da kritik düşünme yetisine sahip gençler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Can Dostum Projesi kapsamında barınaklarda yaşayan köpeklerin yaşadığı olumsuz koşulları az da olsa azaltmak, onların takibini sağlamak ve yaşadıkları travmaları sevgi yoluyla azaltmak amaçlanmaktadır.

Ev hanımlarının gelir sağlamaları adına evlerinde yemek yaparak, e-ticaret platformlarından yemek satışı yapmasını sağlayan bir platformdur.

İnsanların günlük yaşamlarında ufak değişiklikler yaparak veyahut eylemlerine minimal özenler göstererek sürdürülebilirliğe ve çevremizin korunmasına katkıda bulunabilmeleri için tasarlanmış platformdur.

İletişim

Fikir ve önerilerini dilediğin zaman bizimle paylaşabilirsin:
23, 23 Yetenek Derneği’ne bağlı bir platformdur.