Akademi 23

Akademi 23’ün amacı; kısa bir süre içerisinde kuruluşların iş yapışlarını ve sektörlerini tanımak, çalışma kültürlerine dair yakınen bilgi edinmek, teorik bilgiyi arttırmak, sahayı gezilerine katılmak, somut vaka çalışmalarıyla güncel sorunlara dair fikir ve çözüm üretmektir. Eğitim, saha gezisi, vaka çalışması ve sunum aşamalarından oluşan Akademi 23, 23’lülerin geleceğin gerektirdiği yetkinliklerini geliştirmelerine ve farklı alanlara dair farkındalık kazanmalarına destek olur.

Etkinlikler

Vaka Konusu

Akademi programının ilk aşamasında Arçelik yöneticileriyle çevrimiçi bir eğitim gerçekleşti. Vaka için 23’lüler Arçelik’in Harvard Business Review’e konu olan makalesi üzerinden çalıştıktan sonra İstinye Park mağazasında deneyim odaklı etkinliklere katıldılar. Eğitim ve deneyimlerle geçen etkinliğin ardından vaka çalışmalarının sunumları için Arçelik CEO’su Can Dinçer ile round-table’da buluşuldu.

Fotoğraflar
Videolar

Vaka Konusu

23’lüler İGA ile ilk olarak havalimanının işleyişi hakkında yetkili yöneticilerle tanıştıkları bir online buluşma yaptılar. Sonrasında, 23’lüler alanda bir araya gelerek İstanbul Havalimanı içerisinde yer alan Terminal Hava ve Kara Bölgesi ile başlayan saha gezisinde; AOCC - ARFF Gezisi ve ATC-1’i gezdiler. Akademinin ikinci gününe, İGA yöneticilerinin bagaj ve elektronik sistemleri sunumu ile başladılar. Sunumlar sonrasında 23’lüler grup çalışmalarında İGA - İstanbul Havalimanı için proje ürettiler. Proje sunumlarının ve değerlendirilmesinin ardından İGA CEO’su Kadri Samsunlu ile round-table gerçekleştirdiler.

Fotoğraflar
Videolar

Vaka Konusu

İki gün süren Akademi çalışmasında 23’lüler ilk güne Erdem Tavas ile Galataport’un hikayesini dinleyerek başladılar. Ardından Doğuş Holding CEO’su Ferit Şahenk ve Buse Kasapoğlu Özen ile söyleşide bir araya geldiler. Günün devamında Galataport’ta yer alan kapalı çarşı ve saat kulesinin hikayesini dinlerken, Figen Ayan ile de Galataport’un işleyişi hakkında görüşme fırsatı yakaladılar. Saha gezisinin ardından Galataport İstanbul deneyiminin sürekliliği hakkında yürüttükleri çalışmalarını jüri üyelerine sundular.

Fotoğraflar
Videolar

Vaka Konusu

Akademinin şehir dışı ayağında, 23’lüler Socar Türkiye oryantasyonu ile başlayan çevrimiçi eğitimde “Petrokimya 101”, “Agile”, “Sürdürülebilirlik ve Dijitalleşme” konularını yetkili isimlerden dinledi. Akademin ilk gününde, İzmir Aliağa’daki Socar Türkiye saha gezisi ile günü tamamladılar. İkinci gün, saha gezisi sonrası inceledikleri vaka çalışmaları hakkında grup çalışmaları yaptılar. 23’lüler günü hazırladıkları sunumları paylaşarak sonlandırdılar.

Fotoğraflar
Videolar

Vaka Konusu

Akademi 23’ün bir sonraki ayağı olan Turkish Cargo’da, 23’lüler ilk olarak saha gezisi öncesi kurum yetkilileriyle çevrimiçi ortamda bir araya geldiler. Sonrasında operasyon ve ofis alanlarını gezdiler. Günü İstanbul Havalimanı’nda, Ersin İnankul’un sunumu ve İGA Youth Lounge deneyim alanı ile kapattılar. Burada 23’lüler, konuşmalarıyla ufuk açan basketbol yorumcusu Murat Murathanoğlu ve F2 pilotu Cem Bölükbaşı ile bir araya geldiler. Turkish Cargo alanında devam eden son günde ise 23’lüler vaka çalışması için gruplar haline geldi. Vaka sunumlarının değerlendirilmesinin ardından Nurullah Er’in katıldığı söyleşi ile günü sonlandırdılar.

Fotoğraflar
Videolar

İletişim

Fikir ve önerilerini dilediğin zaman bizimle paylaşabilirsin:
23, 23 Yetenek Derneği’ne bağlı bir platformdur.